İçeriğe geç

Pelet fiyatları ne kadar?

AVRUPADA PELET FIYATLARI CENT KG ARALIK 2022

Avrupada ve tüm dünyada artan pelet tüketimi heryıl artmaktadır. Pelet fiyatları  gecen 10 yılda çok artmamasına rağmen ( dolar , Euro bazında ) bu yıl avrupada  Ukrayna Rusya savaşı sebebiyle, çıkan enerji krizi fiyatların artmasına rağmen sebep olmaktadır.

Şu anda 15 kg torba, 20 kg, 25 kg lık torba ve ton bazında olarak  Türkiyede fiyatlar değişmektedir.

Aralık 2022 itibariyle  15 kg torba fiyatları 200 tl – 250 arası değişmektedir.

Ton bazında veya kamyon , tır bazında alımlarda pelet ton fiyatları önemli iskontolar sözkonusu olmaktaadır.1 ton pelet fiyatı 10 tl nin altına düşmektedir.Bu konuda ltf bizi arayınız.

Uzun vadede ahşap pelet kullanmanın beş temel faydası şunlardır:

PELET TON FIYATLARI 2

Uygun maliyetli bir yakıttır:

Odun peleti fiyatları son on yılda son derece sabit kalırken, diğer tüm enerji kaynakları piyasada önemli ölçüde değişmektedir. En verimli Pelet sobaları seçerek  yakıt tasarrufu

PELET TON FIYATLARI 4

Odun peletlerinin karbon ayak izi:

Odun peleti malzemesinin elde edildiği orman sürdürülebilir bir şekilde yönetilirse, karbon ayak izi fosil yakıt ısısına kıyasla önemli ölçüde azalır.

Ormanlar doğrudan fayda sağlayabilir

 Üretim için çevresel olarak güvenilir kaynaklar kullanılarak, peletlerin yakılması, ağaçların ormanda çürümeye bırakılması durumuna göre daha az karbon emisyonu salmaktadır. Bu, modern ormancılık kuruluşlarının, CO2 emen yeni ağaçları yeniden dikerek çevreden karbon yok etme oranını artırmasına olanak tanır.

Odun peletleri doğaldır – Pelet kullanımı söz konusu olduğunda, size veya çevreye zararlı olabilecek hiçbir kimyasal madde veya tehlikeli özüt içermez. Pelet yakıtı, yeşil enerji ve sürdürülebilir ormanlarda yetişen ağaçlardan elde edilen yüksek kaliteli malzeme kullanılarak sıfırdan yapılır.

PELET TON FIYATLARI 3

Saklanması çok kolaydır – Odun peletleri herhangi bir kuru odada saklanabilir. Tutuşmaları kolay değildir ve önemli bir yangın tehlikesi oluşturmazlar. Oysa fuel oil, gaz, motorin, kömür gibi fosil yakıtlar kolay alevlenir ve zararlı kokular içerir.

Konuyla ilgili detaylı bilgi için bizlerş arayabilirsiniz (

OZON grup, Mobil : 00 90 532 393 8426 )

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir