İçeriğe geç

2015 İKİNCİ EL ( 2.EL ) AHŞAP TAHTA EURO PALET FİYATLARI

İkinci El ( 2 .el ) Ahşap tahta euro palet fiyatları, 2015 ocak ayı yani yılın ilk çeyreğinde, 2014 ün son çeyreğinde aldığı ivme ile artmaya devam ediyor. Bunun en önemli sebebi, şirketlerin maliyet avantajı sağlamak için, son yıllarda özellikle yoğunlaştıkları Tedarik Zinciri ve lojistik alanlarında, sıfır ahşap palet kullanımı yerine, ikinci El ( 2. El ) Ahşap tahta euro palet kullanımı artması olarak değerlendiriliyor.2014 yılı enflasyonu % 7,2 olarak gerçekleşti. Buna paralel direkt işçilik fiyatları da en az enflasyon kadar, terfi ve iyileştirmeleri de düşünürsek, işletmelerin işçilik giderleri enflasyon oranını geçen bir oranda artış olacaktır.

İkinci el ( 2.el ) ahşap tahta Euro palet fiyatlarını etkileyen diğer önemli faktör ise kereste fiyatları. Her ne kadar tamir ve bakım sürecinde, nispeten az bir oranda kereste kullanımı olsa da kereste fiyatları, 2014 de %15 civarında bir artış göstermesi, ikinci (2.e l) ahşap tahta Euro palet fiyatlarını da, enflasyondan daha yüksek bir oranda etkilemiştir. Enerji fiyatları da 2014 yılında %9 civarında bir artış göstermiştir. Görüldüğü üzre, Enerji fiyatlarında ikinci el palet fiyatlarını direkt olarak enflayonu aşan oranda etkilemiştir.

Son 5 yıldır artan oranda ikinci el ( 2.el ) ahşap tahta Euro palet kullanımının en önemli sebebi ikinci el ( 2.el ) ahşap tahta Euro palet fiyat performans karşılaştırmasının sıfır ahşap tahta Euro palet göre % 111 daha iyi olmasıdır. Daha öncede belirttiğimiz üzre, Amerikanın saygın üniversitelerinden Virginia Politeknik üniversitesinin yaptığı bir araştırmaya göre, ikinci el tahta ahşap paletlerin dayanıklılığı, sıfır ahşap tahta paletlere göre, yapılan testler sonucu %11 daha iyi çıkmıştır. İkinci el ( 2.el ) ahşap tahta palet %100 e varan fiyat avantajı da eklersek toplamda % 111 civarında , sıfır ahşap tahta Euro palet göre kullanıcı firmalara kullanım faydası sağlar.

İkinci el ( 2.el ) ahşap tahta euro paletin satış fiyatı, 2015 Ocak ayı itibariyle İstanbul, Tekirdağ, Balıkesir, Gaziantep, Ankara, Konya, Çorlu, Kocaeli, Mersin, Adana, Sakarya, Manisa, Çerkezköy, Gebze, Bursa, İzmir, gibi endüstrileri sürekli büyüyen sanayi bölgelerimizde, 18 TL ile 22 TL arasında değişmektedir.ISPM15 ısıl işlem görmüş bu paletler, Euro palet ölçü ve EPAL standartlarındadır.

İkinci el ( 2.el ) ahşap tahta euro paletin tedarikini , zamanında, eksiksiz ve kaliteli olarak sürdürülebilir olarak yapan, Ozon palet İkinci el ( 2.el ) ahşap tahta euro paletin tedarikinin yanında, ahşap palet imalatı, ahşap kasa, ahşap sandık, ihracat kasa ve sandığı tedarik ve imalatını da, optimum maliyetlerle, kaliteli, yüksek servis seviyesi beklentisinde olan müşterilerini, üst seviyede memnun ederek yapmaktadır. Bunu da halihazır da, portföyünde bulunan ulusal ve uluslararası birçok firmaya uzun dönemdir, hizmet vererek ispatlamıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir