İçeriğe geç

AHŞAP AMBALAJ, AHŞAP KASA, AHŞAP SANDIK NEDİR?

Ahşap ambalaj, geçmişten günümüz gelen, ürün ambalajlama yöntemlerinden en önde gelenlerindendir. Ahşap tan yapılan malzemelerin esnek, dayanıklı, gibi geleneksek özelliklerinin yanında, kısmen veya tamamen tamir edilebilmesi, artıklarının doğada hızlı çözülebilmesi, önemli avantajlar olarak ortaya çıkıyor. Ahşap ambalaj; her türlü ahşap palet ( Ahşap Euro palet, CP3 palet, CP9 palet ) Ahşap Kasalar, Ahşap İhracat sandıkları, OSB Kasa ve sandıklar, kontrplak kasa ve sandıkları kapsar.

AHŞAP AMBALAJ, AHŞAP KASA, AHŞAP SANDIK NEDİR?

Ahşap ambalaj, geçmişten günümüz gelen, ürün ambalajlama yöntemlerinden en güncel ve en önde gelen ambalajlama yöntemidir. Günümüzde de yoğun olarak kullanılmaktadır. Ahşap tan yapılan malzemelerin esnek, dayanıklı, gibi geleneksek özelliklerinin yanında, kısmen veya tamamen tamir edilebilmesi, artıklarının doğada hızlı çözülebilmesi, önemli avantajlar olarak ortaya çıkıyor. Ahşap ambalaj; her türlü ahşap palet ( Ahşap Euro palet, CP3 palet, Ahşap CP9 palet gibi Ahşap CP serisi paletler ) Ahşap Kasalar, ahşap kablo makaraları, Ahşap İhracat sandıkları, OSB Kasa ve sandıklar, kontrplak kasa ve sandıkları kapsar.

Türkiye nin 80 li yıllardan bu yana artan ihracat hacminde, öncelikle bazı sektörlerde olmak üzere 90 lı ve 2000 li yıllarda, birçok sektörde çeşitlilik gösteren, ihracat artışlarına şahit olunmaktadır. Dünya ya ürün satabilmek için, ürününüzün kaliteli ve sağlam olarak müşterilere ulaşması şarttır. Böyle bir hizmeti müşterilerine sürdürülebilir olarak sağlayamayan şirketler müşteri dolayısıyla satış kaybına mahkûmdur.

Bu durumu çok iyi idrak etmiş şirketler, özellikle birim hacim olarak büyük veya hacmi küçük olsa, çarpma, sarsıntı, nem, korozyon gibi dış etkilerden korumak, konteynerler içerisinde sabitlenmesi ve hacim olarak tam dolmasını sağlamak amacıyla bu konuda, hem dayanıklı, hem hafif hem de uygun maliyetleri sebebiyle, Ahşap ambalaj; her türlü ahşap palet ( Euro palet, CP3 palet, CP9 palet gibi CP serisi paletler ) Ahşap Kasalar, ahşap kablo makaraları, Ahşap İhracat sandıkları, OSB Kasa ve sandıklar, kontrplak kasa ve sandıkları, ürünlerinin ambalajlanması ve sevkiyatı için kullanırlar.

Ahşap Ambalaj üretiminde, her müşterinin ihtiyacı farklı olabilir. Önemli olan müşterinin ihtiyacı tam olarak anlayabilmektir. Bu sebeple her ürün için en uygun ahşap ambalajı yapmak üzere, ürün üzerinde çalışarak, detay ölçülerini almak, korozyon hassasiyetine karşı, VCI ambalajlarla kaplamalarını yapıp, anti nem malzemelerini, Ahşap Kasa, ahşap kablo makaraları, Ahşap İhracat sandığı, OSB Kasası, sandığı veya kontrplak kasa ve sandıklarının en uygun şekilde yerleştirmek gerekir. Ayrıca sabitleme ihtiyacı için ek ahşap profiller, ahşap takozlar ve ahşap direkleride gözönüne alarak, etkin bir ahşap ambalaj geliştirmek gerekir.

Buna ek olarak, Ahşap Kasa, ahşap kablo makaraları, Ahşap İhracat sandığı, OSB Kasası, sandığı veya kontrplak kasa ve sandıkların altına, genellikle özel ölçülerde Ahşap palet, tüm yükün elleçlemesini, kolaylaştırmak için yapılır. Ahşap Euro palet, Ahşap CP3 palet, Ahşap CP9 palet gibi Ahşap CP serisi paletler gibi birçok sektörün ortak kullandığı paletler, öncelikle ahşap ambalaj üretiminde, taşıyıcı palet olarak tercih edilir.

Ahşap ambalajların; ahşap Palet, Ahşap Kasa, ahşap kablo makaraları, Ahşap İhracat sandığı, OSB Kasası, sandığı veya kontrplak kasa ve sandıkların hijyeni de, plastik kasalara göre daha iyidir. Birim alanda biriken bakteri sayısı, muadil plastik palet ve plastik kasalara göre çok daha azdır. Ayrıca ikinci el ahşap Palet, ikinci el Ahşap Kasa, ikinci el ahşap kablo makaraları, ikinci el Ahşap İhracat sandığı, ikinci el OSB Kasası, ikinci el OSB sandığı veya ikinci el kontrplak kasa ve ikinci el sandıkların, hijyenik hale getirilmesi de, daha az maliyetlidir.

Ahşap ambalajların fiyatları; ahşap Palet fiyatları, Ahşap Kasa fiyatları, ahşap kablo makaraları, Ahşap İhracat sandığı fiyatları ,OSB kasası fiyatları, OSB sandığı fiyatları, kontrplak kasa fiyatları ve kontrplak sandık fiyatları da, plastik palet ve plastik kasa fiyatlarına göre çok daha uygundur. VCI fiyatları da, korozyon riskini almayacak şekilde uygundur.

Ozon palet ahşap ambalaj tedarikinde, sektörün öncü, ulusal ve uluslararası firmalara üretimlerine ve satışları devam etmektedir. Saha da verdiği etkin destekle, müşteri özel çözümler sunarak müşteri memnuniyetini en üst seviyede sağlamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir