İçeriğe geç

EKONOMİ GELİŞİMİ VE HUKUK

Sanayi devrimiyle beraber, ulusların dünya piyasalarına açılma ve Pazar payı kapma yarışı ön plana çıktı. Bu sebeple üretim artırılması ve daha az maliyetli hale getirilmesi için gelişen makinelerle beraber yoğun işçi kullanımını da gerektiriyordu. Ayrıca gelişen uluslararası ticaret, artan para, insan ve mal hareketi devletlerin kendi içlerindeki ve uluslararası şirket hukuku geniş anlamda ticaret hukuku sistemlerini geliştirmeleri ihtiyacını doğurdu. Özelikle Şirketler hukuku, İş hukuku, Fikri Mülkiyet Hukuku, Marka Patent Davaları ve hukuku, Kadastro Davaları ve hukuku, İdari Davalar ve Vergi Davaları ve hukuku, Trafik Kazaları ve Tazminatları, İdari Davalar ve Vergi Davaları ve hukuku, Gayrimenkul Hukuku, Yabancı sermaye ve yatırımcıyı çekme bugün içinde çok önemlidir.

Globalleşen dünyada rekabetçi olabilmek e daha çok yatırım çekebilmenin ön şartı adaletli, güvenilir, etkin ve hızlı hukuk sistemlerine sahip olmaktır. Bunun yanında hukuk insanları da çok önemlidir.Finans Hukuku, Kentsel dönüşüm ve hukuku sistemlerini geliştiren ve oturtan Ülkeler, hem iç hem yabancı iş adamlarına güven verdikleri için yoğun sermaye ve yatırım çekebildiler.

economic%20growth%202(1)

Sadece Ticari hukuk değil , sosyal ve medeni hukuk sistemlerini insan odaklı, adaletli, evrensel insan haklarına uygun hale getiren ülkelerde, uluslarası sermayeyi çekmekte daha başarılılar. Yani Boşanma, Aile ve Miras hukuku, AİHM ve hukuku, Kiracı Kiralayan ilişkileri vb.. hukukunun adaletli, etkin, hızlı ve uluslarası standartlarda olması, yüksek kalifiyeli insanların ilgili ülkeyi seçmesi, yerleşmesi ve çalışması için çok önemli faktörlerdir.

Palet, Euro palet, 2.el palet, Ahşap palet, İkinci el palet, Ahşap Kasa ve sandıklar ve Özel paketleme üretimi ve ticareti yapan, aynı zamanda ihracat ve ithalat yapan bir firma olarak, hukuk sistemleri gelişmiş, hızlı ve etkin işleyen ülkelerin, ekonomilerinin çok daha hızlı geliştiğine şahit oluyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir