İçeriğe geç

Euro Palet ile Avrupa Standartlarında Üretim

424Ayrıca Euro palet üreticilerinin tamamı, palet üretiminde kullanmakta oldukları çivi ve ağaç çeşidine kadar her türlü detayı büyük bir titizlikle belirlemek zorundalar ve kimi zaman Euro Pallet Birliği de kullanılan malzemeler konusunda üreticilere kısıtlama getirebilmektedir. Bu kısıtlamanın yapılmasının temel amacı ise Euro palet çeşitlerinin, Avrupa ülkeleri arasında rahatlıkla takas edilebilmesini sağlamaktır. Takas işlemleri için genellikle birinci tip paletler kullanılmaktadır ve bu paletler bir havuzlama sistemi içerisinde yer almakta, nakliye firmaları, taşımacılık firmaları gibi firmalar bu havuzlardaki paletleri kullanmaktadır.

Firmamız, Euro palet üretimini gerçekleştirerek Türkiye içerisinde bu paletlerin satışını yaptığı gibi yurtdışındaki ülkelere de satış yapmaktadır. Üretimini gerçekleştirmekte olduğumuz tüm ahşap Euro paletler, ISPM 15 işleminden geçmekte, böylece Avrupa standartlarına uygun bir üretim yapabilmekteyiz. ISPM 15 işlemi, ahşap paletlerin, eğer kalınlığı 6 mm. fazla ve gemi ile nakledilecek ise belirli bir ısıl işlemden geçmesi ve böylece mantar, böcek gibi oluşumlardan arındırılması işlemi olarak adlandırılabilmektedir. Böylece bu tarz zararlı mikro organizmaların ülkeler ve şehirler arasında paletlerle birlikte taşınması da engellenir.

Firmamız, ahşap Euro palet birlikte metal Euro palet üretimini de gerçekleştirmektedir. Üretimlerimizi tamamen metal malzeme kullanarak yapabileceğimiz gibi müşterilerimizin talebi doğrultusunda metal ve ahşap malzemeleri bir arada kullanarak da üretim yapabilmekteyiz. Metal Euro paletler, tıpkı ahşap paletlerde olduğu gibi Avrupa standart ölçüleri ile üretilmektedir. Metal paletler, ağır ürünlerin rahat bir şekilde taşınmasını sağladıkları için oldukça kullanışlıdırlar ve genellikle sağlamlıkları ile birlikte hijyenik olmaları sebebiyle de tercih edilebilmektedirler.

Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir