İçeriğe geç

İKİNCİ EL ( 2. EL ) AHŞAP TAHTA PALET KULLANIMI DAHA KARLI

İkinci el ( 2.el ) ahşap tahta palet kullanımı her geçen yıl artmaktadır.2015 yılının yaşadığımız bugünlerde işletmeler, Tedarik Zinciri Maliyetlerinin her bir kalemine her geçen gün daha fazla yoğunlaşıyorlar. Ahşap tahta Palet kullanımı, özelikle 80×120 euro ahşap tahta palet, 100×120 ISO ahşap tahta palet, kimya sektöründe yoğunlukla kullanılan, cp1 ahşap tahta palet, cp2 ahşap tahta palet, cp3 ahşap tahta palet, cp4 ahşap tahta palet, cp5 ahşap tahta palet, cp6 ahşap tahta palet, cp7 ahşap tahta palet, cp8 ahşap tahta palet, cp9 ahşap tahta palet gibi standart paletlerin kullanımı, tüm lojistik ve tedarik zinciri yönetimindeki elleçleme, depolama ve yükleme süreçlerine standart yük birimi kullanımına imkan verdiği için, artık şirketlerin ortak vazgeçilmez elleçleme malzemesi ve birimidir.

ikinci%20el%20palet%20kar2

Sıfır ahşap tahta palet tedariki ve kullanımı, sıfır ahşap tahta palet imalatında artan kereste fiyatları, artan işçilik maliyetleri, enerji fiyatları, müşteriler tarafından talep edilen uzun vadeler, tüm bu sürecin ve yetersiz sermayenin getirdiği finansal yükler sebebiyle, sıfır palet maliyetleri ve dolayısıyla sıfır ahşap tahta palet fiyatları çok artmıştır.

Bu noktada ikinci el ( 2.el ) euro ahşap tahta palet kullanımı işletmelere çok önemli bir alternatif olarak ortaya çıkmaktadır. Sıfır ahşap tahta palet fiyatlarına göre, ikinci el ( 2.el ) euro ahşap tahta palet fiyatları göre %40 ile % 60 arasında daha ucuzdur. İkinci el ahşap tahta palet satın alarak lojistik operasyonlarımızdaki, ahşap tahta palet maliyetlerimizi çok önemli ölçüde azaltacaktır.

ikinci%20el%20palet%20kar6

İkinci el ahşap tahta paletlerin, Kalite ve dayanıklılığı da, sıfır paletlerden farkı yoktur. Hatta Avrupa ve Amerika da yapılan bazı araştırmalarda, ikinci el ( 2.el ) ahşap tahta paletin mukavemetinin daha fazla olduğu bulunmuştur.

En Çevreci palet, ikinci el ( 2.el ) ahşap tahta paletlerdir. İkinci el ahşap tahta palet kullanarak, binlerce ağacın kesilmesini önleyebiliriz. Ayrıca ahşap ve tahtaları fosil yakıt olmaktan kurtardığımız için, karbon salınımı azaltma yolunda bizimde bir katkımız olmuş olur.

ikinci%20el%20palet%20kar5

İkinci ( 2.el ) el ahşap tahta palet satışı ve kullanımı en çok İstanbul, Ankara, Bursa, Kocaeli, Sakarya ve Gebze illerimizdedir. Her türlü paletin ikinci el ( 2.el ) paletini bulmak mümkündür. Başta ikinci el ( 2.el ) Euro ahşap tahta palet, ikinci el ( 2.el ) CP1, CP3, CP9 ahşap tahta palet uygun fiyatlarla tedarik edilebilir.

ikinci%20el%20palet%20kar3

İkinci el ( 2.el )Paletlerin satış fiyatları yani satın alan firmaya maliyeti düşük olduğu için, bu ahşap tahta paletleri tek yönlü, iadesiz olarak da kullanabilir. Yani bugünlerde piyasada önemli bir sorun olan, ahşap tahta paletin gönderildiği noktadan takibi, ilgili noktada ahşap tahta paletin stoklanması, ilgili noktadan ahşap tahta paletin iadesi, ilgili noktadan ahşap tahta palet iade nakliyesi ve bunlarla ilgili her türlü maliyetten de kurtulmuş olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir