İçeriğe geç

PLASTİK PALET FİYATLARI NEDİR ?

PLASTİK PALET FİYATLARI NEDİR ?

 

Plastik palet fiyatları dövize , petrol fiyatlarına çok yakın ilişkilidir.Dolayısıyla piyasada lım satım PEŞİN olarak yapılmaktadır.En çok üretilen ve kullanılan plastik paletler, 80×120, 100×120 ve 110×130 plastik paletlerdir.80×120 ve 100×120 plastik paletler , Euro plastik palet olarak piyasada isimlenmektedir.

[table “32” not found /]

 

Tüm plastik  palet talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 0 532 3938426, info@ozonpalet.com

 

PLASTİK PALET NEDİR

 

Plastik palet seçimi söz konusu olduğunda, işletmeniz için hangi tipin en uygun olduğunu iyi düşünmeniz gerekir.Genelde iç içe veya istiflenebilir paletler olarak 2 kategoride paletleri toplayabilsekte,   kategoriler içerisinde seçim yapabileceğiniz çeşitli boyutlar ve tasarım seçenekleri vardır.

 

İhtiyaç duyduğunuz palet türünü hesaba katmanın yanı sıra, maliyet sonuçlarını da göz önünde bulundurmanız gerekir.Tüm bütçeleri ve iş ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmış çok sayıda palet bulunmaktadır.Plastik paletler genellikle yeni HDPE veya geri dönüştürülmüş PET’ten (içecek şişeleri) yapılır. Genellikle son derece dayanıklıdırlar, yüz veya daha fazla sefer dayanırlar ve hava koşullarına, çürümeye, kimyasallara ve korozyona direnirler.

 

İşletmeniz için plastik paletleri tercih etme nedeniniz ne olursa olsun, paletler, fabrika içi tedarik zinciri yönetiminde, gıda, ilaç gibi sektörlerde oldukça önemlidir. Maliyet olarak  bakıldığında, plastik paletler fiyatları, tahta ahşap palet fiyatlarına göre daha pahalıdır. Buna  rağmen  plastik paletler yinede bazı avantajları sebebiyle tercih edilmektedir.

 

plastik paletler 80 x120 100x120

Plastik palet fabrikası

 PLASTİK PALET KATEGORİLERİ NELERDİR.

 

Plastik paletler, malları taşımak için son derece uygun maliyetli ve dayanıklı bir yöntemdir.Tüm paletlerin aynı olduğunu düşünebilirsiniz, ancak plastik paletin altı farklı versiyonu var.

 

Her birinin kendine özgü avantajları vardır ve belirli uygulamalara daha uygundur. Farklı türler nelerdir ve en iyi nasıl kullanılabilirler?

 

plastik paletler 80 x120 100x120 110x130

Plastik paletler 80×120, 100×120, 110×130

 İSTİFLENEBİLİR PLASTİK PALETLER

 

Bu, mevcut en güçlü plastik palet türüdür.Ağır yükleri taşımalarına olanak tanıyan kızaklı veya resim çerçevesi tasarımlı bir tabana sahiptirler.Artan ağırlıkları nedeniyle diğer versiyonlardan çok daha güçlüdürler. Bu paletin tasarımı, rafın üzerine tam oturmasını sağlar

 

 İSTİFLENEBİLİR PLASTİK PALETLERİN AVANTAJLARI

 

İstiflenebilir paletler özellikle hafiftir, ancak dengesiz plastik paletlerden daha yüksek bir başlangıç maliyetine sahiptir. Bu paletlerin alt kısımları sağlam bir tabana sahiptir, bu da onları birbiri üzerine istiflemenizi sağlar.

 

Güvenli alt kısım malları korumak için tasarlandığından, hem dolu hem de boşken bu şekilde istiflenebilirler.İstiflenebilir paletlerin alt kısmı, çalışmakta olan elleçleme ekipmanının türüne ve gerçek paletin nasıl kullanılacağına bağlı olarak çeşitli şekillerde yapılandırılabilir.Depolama tesisleri dahil olmak üzere, özellikle raf kullanan veya çift istifleme gerektiren sektörlerde kullanışlıdırlar.

 

Dağıtım işleminin bir parçası olarak boş paletleri iade etmek daha uygun maliyetli olduğundan, bu paletler en çok kapalı döngü sistemi içinde kullanılır.Dengesiz bir paletten boş olduklarında daha fazla yer kaplarlar, ancak avantajları, belirli endüstrilerde hala yararlı oldukları anlamına gelir.

istiflenebilir takozlu mavi plastik palet 80x120

istiflenebilir takozlu mavi plastik palet 80×120 100×120

Ağır hizmet doğası, onları çeşitli tüketim mallarının yanı sıra gıda, içecek ve farmasötik ürünleri ihraç etmek için ideal kılar.Mevcut olan çeşitli plastik palet türlerine bakmanın yanı sıra, maliyeti de hesaba katmanız gerekir.Yuvalanabilir paletler genellikle daha ucuzdur, ancak yine de bütçenizi ve gereksinimlerinizi karşılayacak istiflenebilir paletler vardır.

 

Plastik paletler dayanıklı olduğundan ve birçok kez yeniden kullanılabildiğinden, birim başına maliyeti düşürdüğünden, genel uzun vadeli maliyetlere bakın.Farklı plastik palet stillerini anladıktan sonra, doğru seçeneği seçmek çok daha kolay olacaktır.

plastic pallets plant 80x120 100x120 110 130

İstiflenebilir plastik paletler 80×120, 100×120,, 110×130

Doğru palet tipini seçtiğinizde, dağıtım süreciniz çok daha sorunsuz çalışacaktır.

 

 

 İÇİÇE GEÇMELİ PLASTİK PALETLER

 

İç içe geçmeli plastik paletler, temelde ikiye ayrılır , 80×120, 100×120,x110x130 plastik palet çeşitleri bulunabilmektedir.

 

 

 

GEÇMELİ DELİKLİ PLASTİK PALETLER

2 tür palette Dağıtım endüstrisinde son derece kullanışlıdır. Bacaklar birbirinin içine girdiği için boşken diğer palet türlerine göre çok daha az yer kaplarlar.Bu, geri dönüş ayağı üzerinde taşımayı çok daha kolay hale getirir ve her kamyon daha fazla paleti sığdırarak maliyetleri düşürür.80×120, 100×120,x110x130 plastik palet çeşitleri bulunabilmektedir.

geçmeli 80x120 plastik palet

Geçmeli plastik palet 80×120 , 100×120

Bir depoda depolandıklarında, diğer paletlerin yalnızca dörtte birini kullanırlar.Yer tasarrufu sağlayan bir palet olmasının yanı sıra, istiflenebilir paletlerden daha ucuzdur.Bu tip paletler kullanılmadığında birbirinin içine konabilir, geçebilir, bu da hem nakliye sırasında hem de depoda yer tasarrufu sağlar.İhtiyaç duyulan zemin alanı miktarını azaltan ve böylece boş paletlerin depolanması ve taşınması maliyetini azaltan verimli ve güvenli bir yığın oluştururlar.

GEÇMELİ  KAPALI PLASTİK PALETLER

kapalı geçmeli plastik palet 80x120 100x120

Kapalı geçmeli plastik palet 80×120 100×120

İç içe yerleştirilebilir, geçebilir plastik paletler, kamyonlara daha fazla palet takılabildiğinden verimli bir dağıtım süreci oluşturur. Paletleri orijinal kaynağa taşımak için daha az kamyon ve yolculuk gerektiğinden, bu da çevresel etkileri sınırlar.Bu, her seferinde yeni paletler satın almak zorunda kalmadan kolaylıkla depolanabildikleri için paletlerin genel maliyetlerini azaltmaya yardımcı olur.

 

İç içe yerleştirilebilir paletler, hem kamyonlarda, hem gemilerde hem de hava taşımacılığında kullanım için verimli olduklarından, malları bir ülke içinde veya küresel olarak dağıtan şirketler için iyi bir seçenektir.İlaçlar, yiyecek ve içecekler, otomotiv ve diğer tüketim malları markaları dahil olmak üzere bir dizi farklı sektör tarafından kullanılabilirler.

 

 ÜSTÜ KAPALI PLASTİK PALETLER

 

Bu paletlerin üstü sağlam plastikten yapılmıştır, bu da onu güçlü ve dayanıklı bir seçenek haline getirir.

Orta büyüklükteki yükler için ideal. Uygun maliyetli ve güvenilir bir taşıyıcıdır. Müşteri tercihine göre birçok beden ve model grubuna ayrılmıştır. Ham PP hammaddesi ve birinci kalite geri dönüşümlü PP hammaddesinden üretilmektedir. Düşük ağırlığına rağmen, erimiş plastiğin palet içeriğine en yüksek düzeyde dağılması nedeniyle yüksek taşıma kapasitesine sahiptir. Özel renk seçenekleri ile üretilebilir. Temizlemesi kolaydır ve böcek, çürüme gibi deformasyonlardan muzdarip değildir. Kullanıcının isteğine göre değiştirilebilir.

Güvenli kullanım ve depolamaya yardımcı olmak için takviye çubuklu paletler veya çevre kenarlı paletler dahil olmak üzere bir dizi farklı versiyonda üretilebilir.

plastik palet 80x120 gri 2

ÜSTÜ KAPALI PLASTİK GRİ PLASTİK PALET 80X120, 100X120, 110X130

Paletin üst kısmı sağlam ve pürüzsüz olduğundan, temizlenmesi diğer modellere göre çok daha kolaydır. Bu, onları hijyenin çok önemli olduğu uygulamalar için ideal kılar. , 80×120, 100×120,x110x130 plastik palet çeşitleri bulunabilmektedir.Pek çok farklı plastik palet türü mevcut olduğundan, onu nasıl kullanacağınızı düşünmeniz önemlidir.

STÜ KAPALI PLASTİK PALET 80X120 100X120 110X130

ÜSTÜ KAPALI MAVİ PLASTİK PALET 80X120, 100X120, 110X130

STÜ KAPALI SİYAH PLASTİK PALET 80X120 100X120 110X130Özel işleme gereksinimleriniz, hangi paletin ihtiyaçlarınıza en uygun olduğuna karar vermenize olanak tanır.

 

 STANDART PALET EBATLARI

 

Paletler, müşterinin gereksinimlerine bağlı olarak bir dizi farklı stil ve boyutta gelir. , 80×120, 100×120,x110x130 standart plastik palet çeşitleri bulunabilmektedir.

 

stü kapalı plastil palet 100 120

Üstü kapalı plastil palet 80×120 100 120

Plastik modeller Euro paletler, standart olmayan paletler veya standart paletler olarak sınıflandırılabilir.Plastikten üretilen paletler, ahşaptan üretilenlere göre bir dizi avantaj sunar.Suya, böcek istilasına ve küfe karşı dayanıklıdırlar ve tedavi gerektirmezler. Plastik modeller dayanıklıdır ve tekrar kullanılabilir.

Temizlemesi de kolaydır, bu da onları gıda ve ilaç endüstrileri dahil olmak üzere daha hijyenik gereksinimler için uygun hale getirir.Plastik paletler geri dönüştürülmüş bileşenlerden yapılabilir ve artık ihtiyaç duyulmadığında kendileri de geri dönüştürülebilir.

 

 EURO PLASTİK PALETLER ÖLÇÜLERİ

 

Euro palet, malların Avrupa genelinde taşınması için kullanılan standart palet boyutudur.Birçok şirket, mal ithal ederken kullanmak için Kıta dışındaki işletmeleri de arayacaktır. , 80×120, 100×120, Euro plastik palet çeşitleri bulunabilmektedir.

 

 

Bu, malları geldiklerinde Euro paletlere yeniden paketlemeye gerek olmadığından, ithalatçı firma için işi önemli ölçüde daha hızlı ve kolay hale getiriyor.Bir Euro paletin, standart ekipman kullanılarak bir depo içinde taşınması ve taşınması da daha kolaydır.

Bu,malların taşınması maliyetini düşürür ve verimlilik seviyelerini artırır.Euro paletler yeniden kullanılabilir ve yüksek kalitede üretilerek son derece dayanıklıdır.

 

Dört farklı boyutta  Euro plastik palet mevcuttur:

 

1.EUR / EUR1 plastik Euro palet : 80 x 120 cm

2.EUR2 plastik Euro palet: 120 x 100 cm

3.EUR3 plastik Euro palet: 100 x 120 cm

4.EUR6  plastik Euro palet: 80 x 60 cm

 

 STANDART PLASTİK PALET ÖLÇÜLERİ

 

Standart bir plastik palet, 80×120 ve  120 x 100 cm boyutlarındadır. Müşterinin gereksinimlerine bağlı olarak bir dizi farklı özellik ve tasarımda mevcutturlar. Daha hafif olan bir bütçe seçeneği olarak üretilebilirler veya alternatif olarak yüksek raf lokasyonlarında depolanan daha ağır yükler için ağır hizmet tipi ve güçlendirilmiş modelleri mevcuttur. Hafif modeller, birbiri üzerine istiflenecek şekilde tasarlandığından, kullanılmadıkları zaman yerden tasarruf sağlar.

 

Plastikten üretilen standart paletler, hijyenik ortamlarda kullanılmak üzere özel olarak tasarlanabilir. Bunlara Hijyenik plastik paletler denir.  Bu, onları hijyen seviyelerinin son derece katı olduğu gıda ve ilaç endüstrileri için uygun hale getirir. Standart plastik paletler, Euro plastik paletinin kısıtlamalarının gerekli olmadığı durumlarda küresel olarak malların taşınması için kullanılabilir.

 

 

 HİJYENİK PLASTİK PALET

 

Hijyenik plastik palet özelikleri ; Hijyenik paletlerimiz genellikle ilaç endüstrisinde ve gıda endüstrisinde kullanılmaktadır. Hijyenik paletler kolaylıkla temizlenebilir ve “temiz oda” alanlarında kullanılır. Tüm paletlerimiz plastikten yapılmıştır, böylece temiz ve lekesiz olabilirler.

 

hijyenik plastik paletler

Hijyenik plastik paletler 80×120 100×120

Bu hijyenik paletler için özellikler şunlardır:

 • ·    Tamamen kapalı palet
 • ·    Kapalı üst güverte ve kapalı alt güverte
 • ·    120 x 80 cm ve 120 x 100 cm olarak mevcuttur
 • ·    Kenarlı veya kenarsız
 • ·    Saf HDPE malzemeden üretilmiştir
 • ·    Farklı renklerde mevcuttur
 • ·    120 x 100 mm boyut 3 veya 5 kızaklı olarak mevcuttur
 • ·    Ağır çok yönllü palet
 • ·    Fabrikalarda iç-dış rotasyon döngülerinde kullanılabilir
 • ·    Gıda ve ilaç endüstrisindeki standart
 • ·    Büyüklüğüne bağlı olarak 1000 kg ile 1250 kg arasında raf kapasitesi, statik kapasite 3000 kg -4000 kg
 • ·    % 100 geri dönüştürülebilir

 

  PLASTİK PALET ÜRETİCİLERİ VE ÜRETİMİ ( İMALATI )

Plastik palet üreticileri nin sayısı son dönemde artmıştır. Sıfır Plastik palet üretimimiz İzmir, İstanbul ve Bursa fabrikalarımızda yapılmaktadır. Plastik palet imalatı , HDPE, veya PP.En çok Euro plastik .80×120, 100×120 ve  110×130 s paletler her sektörün ihtiyacını görecek şekilde üretilmektedir.

 

plastik palet üreticileri plastik palet üretimi imalatı

Plastik palet üretimi, imalatı

Lojistik, Ambar, nakliye  firmalarıyla, Adana, Adıyaman, Afyon, Ağrı ,Amasya ,Ankara ,Antalya ,Artvin ,Aydın ,Balıkesir ,Bilecik ,Bingöl ,Bitlis ,Bolu ,Burdur ,Bursa ,Çanakkale ,Çankırı ,Çorum ,Denizli ,Diyarbakır ,Edirne ,Elazığ ,Erzincan ,Erzurum ,Eskişehir ,Gaziantep ,Giresun ,Gümüşhane ,Hakkari, Hatay ,Isparta ,İçel ,İstanbul ,İzmir ,Kars ,Kastamonu ,Kayseri ,Kırklareli ,Kırşehir ,Kocaeli ,Konya ,Kütahya ,Malatya ,Manisa ,Kahramanmaraş ,Mardin ,Muğla ,Muş ,Nevşehir ,Niğde ,Ordu ,Rize ,Sakarya ,Samsun ,Siirt ,Sinop ,Sivas ,Tekirdağ ,Tokat ,Trabzon ,Tunceli ,Şanlıurfa ,Uşak ,Van ,Yozgat ,Zonguldak ,Aksaray ,Bayburt ,Karaman ,Kırıkkale ,Batman ,Şırnak ,Bartın ,Ardahan ,Iğdır ,Yalova ,Karabük ,Kilis ,Osmaniye ,Düzce , mersin, çorlu, Çerkezköy, İskenderun,   illerimizdeki müşterilerimize , plastik paletlerimizi Üretip sevkediyoruz.

 

plastik palet üretimi imalatı ve plastik palet üreticileri

Plastik palet üretimi imalatı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir