İçeriğe geç

SIFIR AHŞAP PALET ÜRETİMİ VEYA PALET İMALATI

Sıfır Ahşap palet imalatı nasıl yapılır ? veya  Sıfır palet üretimi nasıl yapılır? sorularına daha önceki bir makalemizde yer ayırmıştık. https://www.ozonpalet.com/ozel-olculu-ahsap-palet-uretimi/   Fakat ileride daha da detaylı bir makalemizde olacak bu konuda.

ahşap palet imalatçıları

palet üretimi ne giren tomruklar

Sıfır Ahşap palet Üretimi ve imalatı Türkiye de çok az firma tarafından hakkıyla yapılabilen bir üretimdir. Birçok müşteri bu konuda şikâyetleri vardır. İşletmelerin özetle karşılaştığı en önemli sorunlar:

 

  1. Finans problemleri,
  2. Yanlış maliyet ve ahşap palet fiyatlamaları,
  3. İnsan Kaynakları problemleri,
  4. Kalite Problemleri,

 

ahşap palet imalatı, palet üretimi, tahta palet imalatı

ahşap palet imalatı, palet üretimi

Şimdi bu problemleri sırasıyla özet olarak ele alalım.

 

  1. Finans problemleri,

 

Sıfır Ahşap palet üretici ve ahşap palet imalatçılarının, diğer Türkiye işletmeleri gibi karşılaştığı en önemli sorun Finans problemleridir. Sektördeki birçok firma yetersiz sermaye ile işe başlamaktadır.

sıfır ahşap palet üretimi

sıfır ahşap palet üretimi

Sıfır ahşap imalat sektörüde işletme sermayesi, alınan hammaddenin vadesinden tutunda, müşterilerin talep ettiği uzun vadelerde dikkate alındığında, önemli miktarlara çıkmaktadır. Bunu iyi hesap etmeyen birçok firma,  çek kırdırma yüksek faizli kredi, gibi finansal maliyetlerle girmekte ve karlılıktan uzaklaşmaktadır. Bunun sonucunda, Sıfır Ahşap palet üretimi ve Sıfır  ahşap palet imalatı yapan firma işini yapamaz hale gelmektedir.

 palet üretimi

       2.Yanlış Sıfır Palet üretim maliyeti hesaplama ve ahşap palet fiyatlamaları

 

Sıfır Ahşap palet üreticileri ve sıfır ahşap palet imalatçıları nın yaptığı en önemli yanlışlardan bir tanesi, palet üretim  maliyetleri ni doğru hesaplayamamaları, bazı maliyetleri gözardı etmeleri, iş almak için fiyat kırmaları sonucu palet üretim  maliyetlerinin altında satış yapmalarıdır.

palet üretimi nasıl yapılır

palet üretimi nasıl yapılır

Bu durum sıfır ahşap palet üreticileri ve  sıfır ahşap palet imalatçılarını orta vadede içinde çıkılmaz bir sarmala sokmakta , palet üretim maliyeti ni bile karşılayamaz hale getirmektedir.

 

palet üretim maliyeti

palet üretim maliyeti

3.İnsan Kaynakları problemleri,

 

Sıfır Ahşap palet üreticileri ve Sıfır palet  imalatçıları nın  yaşadığı kalifiye eleman problemi çok yoğundur. İşi öğrenen elemanların firmalardan ayrılmaları,  sektör dışına çıkmaları veya şirketlerin bu konuda özensiz olmalarıdır.

palet imalatı

palet imalat fabrika sı

ahşap palet üretimi

ahşap palet üretimi

ağaç palet imalatı

ağaç palet imalatı

Usta Ağaç palet imalatı yapan işçiler, tahta palet imalatı yapan  ustalar hepsine ahşap palet imalatı  yapan çalışanlar diyebiliriz, farklı firma veya sektöre geçmektedir. Bu durumda yeni işçiler ahşap palet üretimi  ve ahşap palet imalatı yaparken birçok kalite problemine sebep olabilmektedir.

 

ahşap palet imalatı

ahşap palet imalatı

4.Kalite problemleri

 

Sıfır Tahta palet  imalatı ( ahşap palet üretimi ) de müşterilerin en çok şikayeti kalite problemleri üzerinedir.Bu konuyu ayrı bir makalede ele almak en doğrusu olacaktır. Fakat özetle ölçü eksikleri, çivi problemleri, küf problemi en önemli problemlerdir.

palet imalatı firmaları

palet imalatı firmaları

Sıfır Ahşap palet imalatı yapan firmamız  güçlü finansal yapısı ve  iki palet imalat fabrikası ve dağıtım merkezleriyle  kaliteli ahşap palet üretimi ve imalatı sürdürülebilir, tam zamanında tedariki, müşterilerine uygun finansal imakanlar sunarak sağlamaktadır.Bugün Bu konuda Türkiye nin en önde gelen firmasıdır.

İletişim için : e posta : info@ozonpalet.com, mobil tel : 0 532 393 8426

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir