İçeriğe geç

120X100 EUR2 EURO PALET ÖLÇÜLERİ NEDİR?

Euro palet ölçüleri, diğer euro palet çeşitleri detaylı olarak farklı makalelerimizde ele almıştık.Bu yazımızda EUR2 olarak adlandırılan, 120×100 euro paletinin ölçüleri hem resim hem tablo olarak ele alacağız.Bu arada bu Ahşap Euro palet çeşitinin güncel 2018 fiyatınıda vereceğiz.

Euro EPAL palet standartlarını ortaya koyan ve organizasyonu Avrupa dan çıkan bir organizasyondur.Temelde ticari amaçlı olarak ahşap paletlerde, standartizasyon olarak kendi Euro palet standartlarını ortaya koymuştur. Euro EPAL palet standartlarına zaman geçtikçe yeni paletlerde eklenmektedir. Türkiye nin çoğunlukla ihracatı Avrupaya olduğu için bu palet standartları da Türk firmalarının müşterilerinin talep ettiği ölçülerdir. İhracat sürekli arttığı içinde Ahşap Euro Epal paletlere olan talep de sürekli artmaktadır.

Ahşap Epal Euro palet çeşitlerini  https://www.ozonpalet.com/ahsap-euro-palet-cesitleri/   makalemizde anlatmıştık. Ahşap Epal Euro çeşitleri özetle;

 

Epal euro palet çeşitleri

euro palet çeşitleri

80×120 Epal Euro palet ölçülerini https://www.ozonpalet.com/euro-palet-olculeri-nedir/  ele aldığımız ölçülere 100×120 epal Açık Euro ( EUR paletinide  daha geniş şekilde ele alacağız.

100×120  EUR3 Epal Euro palet ölçülerini  de https://www.ozonpalet.com/100×120-eur3-euro-palet-olculeri-nedir/  bu makalemizde detaylı ölçüler ve resimlerle anlatmıştık.

Aşağıdaki resimde ölçülerini daha detaylı olarak gördüğünüz EUR2 120×100 Euro paletin kullanıldığı sektörler  meşrubat,  meyve, sebze, İnşaat malzemeleri sektörlerdir.

EUR2 120x100 EURO PALET ÖLÇÜLERİ NEDİR

120×100 EUR2 PALET STANDARTI

 

120X100 cm Euro palet kullanılmasının en önemli faydası, bir seferde palet üzerine konulacak malzeme miktarının  daha çok olması sebebiyle özellikle hafif ve  tanojı düşük ürünü olan firmaların tercih ettiği bir palet çeşididir.

Aşağıdaki tablodan görüleceği üzre,  kullanılan tahta hacmi yüksek bir palettir.

120x100 EUR2 Euro palet detay ölçüleri

 

Eur2 120×100 Euro palet fiyatı paletin ahşabı yani tahtasıyla doğru orantılıdır.

Son dönemde artan döviz dalgalanmaları sebebiyle Türkiye de bir süre ahşap palet fiyatlarında belirsizlikler gözlenlenmiştir. Genel olarak geçmiş yıllardan gelen kereste, işçilik ve enerji fiyatlarındaki artış, ahşap palet fiyatlarıyla beraber EURO palet fiyatlarınıdan doğal olarak artmasına sebep olmuştur.2019  yılının ekonomik anlamda neler getirebileceği hususu net değildir.Dolayısıyla fiyat tahmini çok kolay değildir.Ahşap palet fiyatları ve daha özel olarak Ahşap euro palet fiyatlarını değerlendiren bir makalemizde bu makalemizden sonra sitemize eklenecektir.

2018 fiyatlarıyla 70 TL ile 80 TL arasında değişmektedir. Palet fiyatlarında yaşanan artış , bu paletin fiyatınında yukarı doğru itmektedir..Oldukça mukavemetli ve birçok dünya ülkesindeki depolara  uyumlu bu palet gittikçe kullanımı artan bir palettir.Bu paletin sıfır taleperi için her zaman bizleri arayabilirsiniz.Ormandan kendi kesim alanları olan firmamız size en uygun finansal ve operasyonel imkanları sahiptir.Tel : +9 0 532 393 8426

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir