İçeriğe geç

2014 EKİM İTİBARİYLE SIFIR VE İKİNCİ EL TAHTA AHŞAP PALET FİYATLARI

Amerika merkez bankasının 2015 te faiz artırma ihtimali, artan enerji ve işçilik maliyetleri, yükselen döviz fiyatları, yüksek seyreden enflasyon iç piyasada Tahta ahşap palet fiyatlarını, Ahşap Euro palet fiyatlarını, Tahta Ahşap Cp1 palet fiyatlarını, Tahta Ahşap Cp2 Palet fiyatlarını, Tahta Ahşap Cp3 palet fiyatlarını, Tahta Ahşap Cp4 palet fiyatlarını, Tahta Ahşap Cp5 Palet fiyatlarını, Tahta Ahşap Cp9 palet fiyatlarını, ve diğer tahta ahşap palet fiyatlarını artıracak gelişmelerdir.

Sıfır, ikinci el ( 2.el ) Tahta, Ahşap palet fiyatlarını çok büyük bir oranda belirleyen, Kereste fiyatlarında yılın son çeyreğine girerken , dövizin de etkisiyle önemli artış hareketleri oldu. Ekim 2014 başı itibariyle;

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Eylül ayında tüketici fiyatları endeksinin (TÜFE) % 0,14 arttığı, Yurt içi üretici fiyatları endeksinin de (Yİ-ÜFE) % 0,85 arttığını açıkladı.

TÜİK’e göre, Eylül ayı itibariyle yıllık enflasyon ise TÜFE’de % 8,86 ve ÜFE’de % 9,84 oldu.

Bunun yanında a Tahta, Ahşap palet fiyatlarını en önemli ölçüde belirleyen hammadde Kereste fiyatları ortalama % 13 arttı. Şu anda sıfır Euro palet fiyatları 32 TL / palet ten başlamaktadır. Sıfır Cp3 fiyatları ise 29 TL den başlayan fiyatlarla piyasada satılmaktadır.

İkinci ( 2. El ) el Euro palet fiyatları 20 TL den başlayan fiyatlarla, İkinci ( 2. El ) El 80×120 Ayar palet fiyatları 16 TL den başlayan fiyatlarla, ikinci el ( 2. El ) 80×120 kalın orta paletler 15 TL den başlayan fiyatlarla, ikinci el ( 2. El ) 80×120 orta paletlerde 12 TL den başlayan fiyatlarla, ikinci el ( 2. El ) 80×120 ince paletlerde 10 TL den başlayan fiyatlarla piyasada toptan satılmaktadır.

Yukarıda belirtilen fiyatlar genel ortalamalardır. Alınacak malın miktarı ve vadesi ne göre önemli değişimler olabilir. Bu konuda Ozon palet satış uzmanları müşterileri ne olabilecek her türlü kolaylığı gösterecektir.

Amerika merkez bankasının 2015 te faiz artırma ihtimali, artan enerji ve işçilik maliyetleri, yükselen döviz fiyatları, yüksek seyreden enflasyon iç piyasada Tahta ahşap palet fiyatlarını, Ahşap Euro palet fiyatlarını, Tahta Ahşap Cp1 palet fiyatlarını, Tahta Ahşap Cp2 Palet fiyatlarını, Tahta Ahşap Cp3 palet fiyatlarını, Tahta Ahşap Cp4 palet fiyatlarını, Tahta Ahşap Cp5 Palet fiyatlarını, Tahta Ahşap Cp6 palet fiyatlarını, Tahta ahşap Cp7 palet fiyatlarını, Tahta Ahşap Cp8 palet fiyatlarını, Tahta Ahşap Cp9 palet fiyatlarını ve Tahta Ahşap PRS7 palet fiyatlarını ve diğer tahta ahşap palet fiyatlarını artıracak gelişmelerdir.

2014 başında uzun vadeli sabit fiyat anlaşması yapan, sıfır, ikinci ( 2. el ) el tahta ahşap palet üreticileri hammadde, işçilik ve enerji maliyetlerindeki artışlar sebebiyle zarara uğramışlardır.

2014 son çeyreğinde yerel ve global ekonomik verilerin göstereceği, global ekonomilerdeki büyüme trendleri ve döviz fiyatlarındaki dalgalanmalar ahşap palet sıfır ve ikinci ( 2.el ) palet fiyatlarını etkileyecek en önemli gelişmeler olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir