İçeriğe geç

AHŞAP EURO PALET ÇEŞİTLERİ

 

Ahşap palet çeşitlerini içerisinde kullanım hacmi, genel kabul görmesi ve kullanıldığı hacim dikkate alındığında Ahşap Euro palet ler Türkiye nin, Avrupa nın hatta dünyanın en çok kullandığı palet çeşitidir.

Ahşap Euro palet çeşitleri temel olarak diğer paletlerden ölçüleri ve kullanıldığı ekonomik bölgeler açısından farkeder. Aşağıdaki tabloda ahşap Euro palet çeşitleri, ahşap Euro palet ölçüleri ve muadil olan ISO palet çeşitleri bulabilirsiniz..

EURO%20PALET%20%C3%87E%C5%9E%C4%B0TLER%C4%B0%20MAKALE%204

Ahşap Euro palet ölçüleri 80×120, 100×120, 120×100, 80×60, ölçülerinde kullanılmaktadır.

Optimum elleçleme, depo raf mukavemeti, minimum sipariş miktarı, kapı geçişleri, ihracat konteyner maksimum sığması, tır dorse ve kamyonların istiab haddini maksimum seviyede doldurabilme gibi faktörleri dikkate almalıdır. Bu konuda firmamız müşterilerine her türlü danışmanlık hizmeti vererek, optimum palet çeşidini seçmelerini sağlayarak, lojistik verimliliği en üst seviyeye çıkarmalarını sağlamaktadır.

Ahşap Euro palet çeşidi seçimiyle, tüm üretim, depolama, sevkiyat ve depolama sürecinde entegre lojistik maliyetlerini düşürebilmek mümkündür. Şirketimizin kullanacağı Palet çeşitlerini seçerken, üzerine konacak yükün hacmi, ağırlığı ve bununla ilgili olarak taşıyıcı istiab hadleriyle uygun olması da verimlilik açısından çok önemlidir.

Ahşap Euro palet ölçüleri ni daha önceki makalelerimizin birinde ele almıştık. Yukarıda belirttiğimiz Ahşap Euro palet dış ölçüleridir. Ahşap paletin tahta, takoz, bel tahtası, alt tahta kalınlıkları da Ahşap paletin mukavemetini direkt etkileyecektir.

Ahşap Euro palet seçimi yukarıda belirtiğimiz üzre, genelde üzerine konulacak optimum yükün ağırlığına, hacmine göre, detay diğer palet ölçüleri değişebilmektedir. Bu da palet fiyatları nıda direkt etkilemektedir.

Ahşap ISO palet çeşitleri, Kuzey Amerika Palet çeşitleri ve diğer palet çeşitlerini gelecek makalelerimizde ele alacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir