İçeriğe geç

AHŞAP EURO PALET FİYATLARI 2016 EKİM

Ahşap euro palet fiyatları artış trendidedir.Türkiye de Ahşap palet kullanımı tüm sektörlerde 2016 ekim ayı itibariyle çok yaygınlaşmış hemen hemen % 97 seviyelerine ulaşmıştır.Makalemizin sonunda ahşap palet fiyatlarını TL cinsinden bulabilirsiniz.Birçok firma raflı depolama sistemleri kurdukları için artık ahşap palet kullanarak depolama da verimlilik ve etkinliklerini artırarak birim depolama, lojistik ve elleçleme fiyatlarını düşürmektedirler.Bu durum ahşap paletlere olan talebi her yıl artmasına sebep olmaktadır.Özelikle Ahşap Europalet kullanım talebi, entegre tedarik zincirlerinde gerekli olduğu için daha da çok artmıştır.Sıfır ve ikinci el olarak talep gören Ahşap europaletlerden sıfır ahşap kullanımı uzun vadede firmalar açısından daha karlıdır.Bu ve buna benzer birçok faktör sebebiyle ahşap europalet fiyatlarında son dönemde önemli artışlar olmuştur.

ah%C5%9Fap%20palet%20plastik%20palet%20mi%202

Ahşap Euro palet fiyatlarında en önemli sebebi, kereste fiyatlarında ki artışlar olmuştur.Özelikle son dönemdeki döviz kurlarındaki artışlarda bu durumu tetiklemiştir.Rusya dan yapılan ithalatta kereste ihtiyacının çoğunluğu karşılandığı için bu ahşap palet fiyatlarındaki artış kaçınılmaz olmuştur.

Ahşap europalet fiyatlarındaki artışın önemli bir sebebi ise işçilik fiyatlarında enflasyon un getirdiği artışlardır. Ayrıca sektöre yönelik işçi bulunmasındada önemli zorluklar yaşanmaktadır.

Ahşap europalet fiyatlarındaki diğer önemli bir sebebide enerji fiyatlarıdır. Enerji ( elektrik, mazot vb.. ) fiyatlarının göreceli olarak yüksek olması yıllık artışlar ahşap europalet üretimi yapan firmalarımıza ek yük olarak binmekte buda ahşap Euro palet fiyatlarını direkt olarak etkilemektedir.

ista%20gebze%20palet%20imalat%203

Ahşap palet fiyatları üzerinde bölgesel araştırmalar aşağıdaki başlıklar altında yapılmaktadır ; Ahşap palet fiyatları İstanbul , Ahşap palet fiyatları İzmir , Ahşap palet fiyatları Ankara , Ahşap palet fiyatları Gebze , Ahşap Euro palet fiyatları İstanbul, ahşap Euro palet fiyatları Gebze şeklindedir.

Ahşap euro palet fiyatları EPAL sertifilalı 37-45 TL arasında değişmektedir. CP serisi, ilaç ve kimya sekörü ahşap paleti olarak standartlaşmış cp1, cp2, cp3, cp4,cp5, cp6,cp7,cp8, cp9 ahşap palet fiyatları ise 32TL-45 TL arasındadır. 1000 kg taşıma kapasiteli Ahşap Euro palet le rise 20TL- 30 TL arasındadır. 500-1000 kg taşıma kapasiteli Ahşap Euro palet ler ise 17 TL- 27 TL arasındadır.0-500 kg yük taşıyabilen ahşap paletler ise 14 TL-21 TL arasındadır.

s%C4%B1f%C4%B1r%20palet%20avantajlar%C4%B1%204

İkinci el ahşap paletler ise 12 TL ile 28 TL arasında taşıyacağı yüke göre çeşitlenmekte, dolayısıyla değişmektedir. Tabii bu fiyatlar vade, miktar ve ahşap palet ölçülerine ve tiplerine bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir.

Biz müşterilerimizin ürünlerinin bir paletteki maksimum yüklerine göre özel paletler dizayn ederek, en uygun maliyette çözümler sunuyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir