İçeriğe geç

AHŞAP EURO PALET FİYATLARI PAHALI MI ?

Ahşap palet fiyatları pahalı mı? Bu soruyu sorduğumuz birçok sektör yöneticisi birkaç senedir ahşap Euro palet fiyatlarında enflasyonun altında artışlar aldıklarını bazı durumlarda müşterilerinden zam bile alamadıklarını ifade etmişlerdir. Gerçektende rakamlar baktığımızda aynı durumu görüyoruz.Özelikle ikinci el palet piyasasında artışlar çok daha az seviyede.Ahşap Euro palet üreticileri, pekala ne yapmalı? Öncelikle ahşap Euro palet üretici firmalar, kar sız fiyatlara çalışmamalı.

Ahşap Euro paletler, tüm sektörlerin kullandığı , bazen geri dönüşümü sağlanan çoğu zamanda, geri dönüşümü sağlanamayan, en etkin depolama, elleçleme platformu ve birimidir.Türkiye de kullanımı milyon adetleri aşmaktadır.Bu durum tüm dünya içinde geçerlidir.Ahşap palet in kullanım oranı %98 leri bulmaktadır.Ancak tüm palet kullanımının ancak %2 lik kısmı plastik palet, metal palet olarak yapılmaktadır.Bu durum Ahşap paletin hem kullanım alanı, hem miktarı açısından ne kadar önemli olduğunu ortaya koyuyor.Bunun sonucundada optimum bir ahşap Euro palet fiyatının hem kullanıcı firmalar hemde üretici firmalar açısından çok önemli olduğu ortaya çıkmaktadır.

ah%C5%9Fap%20palet%20fiyatlar%C4%B1%20pahal%C4%B1m%C4%B1%201 1

Peki ahşap palet fiyatları pahalı mı? Bu soruyu sorduğumuz birçok sektör yöneticisi birkaç senedir ahşap Euro palet fiyatlarında enflasyonun altında artışlar aldıklarını bazı durumlarda müşterilerinden zam bile alamadıklarını ifade etmişlerdir. Gerçektende rakamlar baktığımızda aynı durumu görüyoruz.Özelikle ikinci el palet piyasasında artışlar çok daha az seviyede.Yani ahşap Euro palet fiyatlarının pahalı olmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

fiyat%20pah%204

Bununda sonucunda ne oluyor.Evet, yeterince fiyat artışı yapamayan ahşap Euro palet üreticisi firmalar bu durumu çoğu zaman ürün kalitelerine yansıtıyorlar.Bu da müşterileri tarafından hiç hoş karşılanmıyor doğal olarak, en büyük müsebbipleri kendileri olmalarına rağmen.Müşteriler, ahşap Euro palet tedarikçi firmalarından satın aldıkları bu fiyatı düşük ve kalitesiz paletler, önce kendi ürünlerini depolama , yüklemede , sevkiyatta, teslimat veya kendi müşterilerinin lojistik süreçlerinde, mal hasarlarına, iş kazalarına, satış kaybına vb.. yol açmaktadır.Bildiğiniz gibi kalitesizliğin maliyeti çok daha büyük oluyor.

Veya palet üreticileri firmalar alamadıkları fiyat artışlarını sineye çekiyor ve çalışılabilir olmayan fiyatlarda, ahşap Euro palet üretici firmaları zarara sokuyor.Bu zararı baştan farketmeyen ahşap Euro palet imalatçısı firmalar, kurbağanın yavaş ısınan suda farkedemediği gibi yavaş yavaş ısınıp en sonunda haşlanıyor ve iflas ediyor.

ah%C5%9Fap%20palet%20fiyatlar%C4%B1%20pahal%C4%B1m%C4%B1%204

Ahşap Euro palet üreticileri, pekala ne yapmalı? Öncelikle ahşap Euro palet üretici firmalar, kar sız fiyatlara çalışmamalı.Tüm istanbul avrupa yakası ahşap euro palet üreticileri, ( esenyurt, hadımköy, kıraç ahşap euro palet üreticileri ), İstanbul anadolu yakası ( kartal, pendik, tuzla, ümraniye, dudullu ahşap euro palet üreticileri ),gebze euro ahşap palet üreticileri, kocaeli euro ahşap palet üreticileri, sakarya ahşap euro palet üreticileri, bolu ahşap euro palet üreticileri, kastamonu ahşap euro palet üreticileri, Ankara ahşap euro palet üreticileri, Kayseri ahşap euro palet üreticileri, Tekirdağ ahşap euro palet üreticileri, çorlu ahşap palet üreticileri, çerkezköy ahşap euro palet üreticileri, konya ahşap euro palet üreticileri, kütahya, afyon ahşap euro palet üreticileri, antalya ahşap euro palet üreticileri, bursa ahşap euro palet üreticileri, balıkesir ahşap euro palet üreticileri, gaziantep ahşap euro palet üreticileri yani hepsi, Müşteri, sektör çeşitlemesine gitmeli.Fiyat artışı kabul etmeyen, makul kar bırakmayan firmalar bırakılmalı.Gerçekçi olmalı ve rakamlarla konuşmalı, orta uzun vade, karlılık, nakit akışı planı yapmalıdır.Ciroların çok oluşu, paraların bankalarda dönmesi, çeklerin havalarda uçuşmasına bakıp kendilerini kandırmamalıdırlar.Zaten ancak bir süre kendilerini kandırabilirler, iflas duvarı gerekli dersi az veya çok zamanda karşılarına çıkarak maalesef verecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir