İçeriğe geç

AHŞAP TAHTA EURO PALET YÜK ( KG ) TAŞIMA STANDARTLARI NEDİR ?

Ahşap tahta Euro palet taşıma standartları, ahşap palet çeşitlerinden en çok kullanılan ahşap Euro paletlerin maksimum kaç kg taşıyabilecekleri konusunu ele almaktadır.Bilindiği üzre Ahşap tahta Euro paletler 80×120, 100×120, 120×60 ve 60×80 olmak üzre temel olarak 4 çeşite ayrılmıştır.Euro EPAL standarlarını taşıdıkları için tahta, takoz ve diğer ölçüleri kalındır.

Daha önce ele aldığımız https://www.ozonpalet.com/tr/haberler/euro-palet-olculeri-nedir/ de yayınlanan “Euro palet ölçüleri nedir?” makalemizde Euro palet ölçülerini , teknik resim çizimleri ve tablolarıyla detaylı olarak yayınlamıştık. Avrupa lı firmaların özelikle ahşap Euro palet talep etmelerinin sebebi, Ahşap Euro paletlerin, Ahşap Euro palet taşıma standartlarına sahip olmaları ve aldıkları bu Ahşap euro paletlerle kendi müşterilerinede, sevkederek, Avrupa EPAL Euro palet havuzuna sokabilmeleridir.

Ahşap tahta Euro palet yük ( kg ) taşıma kapasite tablosu aşağıdadır.

Euro%20palet%20y%C3%BCk%20ta%C5%9F%C4%B1ma%20kapasiteleri

Özelikle ihracat yapam firmalar, ihracat paleti olarak, çoğunlukla Avrupalı müşterilerinin talep ettiği ve dünyanın birçok ülkesindede kabul gören Ahşap Europalet etmektediler.Çünkü Ahşap tahta Euro paletler gönderilen ülkedeki alıcı tarafındanda kendi ihracat veya yurtiçi ahşap Euro paletli sevkiyatlarındada kullanabilmektedirler.

Fakat 80×120 veya 100×120 Ahşap Euro palet 1500kg -2000 kg kadar yük taşıma kapasitelerine göre imal edildikleri ve buna göre tahta , takoz kalınlıkları ayarlandığı için 80×120 veya 100×120 Ahşap Euro palet fiyatları göreceli olarak ilgili firmanın ihtiyacının üzerinde bir palet olabilir.

ah%C5%9Fap%20euro%20palet%20forklift

Örnek olarak sizin 80×120 veya 100×120 ahşap paletinize, ürünlerinizin ağırlık ve hacim özelliklerinden dolayı maksimum 1000 kg koyabiliyorsunuzdur.Bu durumda firmanız, Orijinal Ahşap tahta Europalet yerine, ihracatta kullanılmak üzre sadece ısıl işlem görmüş ( HT, ISPM15 ) 1000 kg taşıyacak paleti, orjinal EPAL Euro paletten % 30 daha ucuz fiyata ahşap tahta yine euro ölçülerinde palet temin edebilirsiniz..Tüm dünyadaki firmalar sizden sadece ısıl işlem ( ISPM15 ) talep edebilirler.Bu durum uluslararası anlaşmalarla belirlenmiştir.

Sizi 80×120 orjinal ahşap tahta EPAL Euro paletle ihracat sevkiyatına zorlayamazlar.1000 kg veya daha az palet yükünüzü, 1500 kg taşıyabilen 80×120 orjinal ahşap tahta EPAL Euro paletle ihraç ederseniz daha yüksek bir ahşap epal europalet fiyatına katlanmış olurusunuz.Yani ahşap tahta Euro palet fiyatlarının ( 1500 kg taşıyabilen ) yüksekliği sebebiyle size ek maliyet olacaktır.Ahşap tahta palet fiyatlarını indirmenin en iyi yolu ihtiyacınıza göre ahşap palet tedarik etmenizdir.

İkinci 2 el palet fiyatlarının düşüklüğü sebebiyle , ikinci 2 el palet lerde bir tercih sebebidir. Fakat orta vadede, sıfır ahşap tahta palet almak en ekonomik tercihtir. Farklı ahşap tahta palet çeşitlerini uzmanlarla görüşerek en uygunun seçebilirsiniz.Plastik paletler , hem plastik palet fiyatlarının yüksekliği hem kırılgan olmaları, hem kaybolma maliyetinin yüksekliği sebebiyle tercih edilmemektedir.

istifleni%C5%9F%20euro%20paletler%201

Dolayısıyla tedarik ettiğiniz ahşap tahta Europalet fiyatlarını düşürmek için öncelikle yapacağınız, firmanızın ürünlerinizin hangi tür ahşap tahta palet seçilmesinin en uygun olacağının tespitidir.Bu seçimde birçok faktör vardır.Bunuda başka bir makalemizde ele alacağız.

Firmamız optimum palet seçiminde ve en uygun fiyatla ahşap palet tedarikinde, tomruk tan palete kadar tüm süreci yöneten palet imalatçısı olarak başta İstanbul, Ankara, İzmir, Gebze, Kocaeli, Sakarya, Balıkesir, Çorlu , Çerkezköy, Bursa, Sakarya, Tekirdağ, Kırklarleli, Edirne, Çanakkale, Gaziantep, Bilecik, Eskişehir,Kütahya, Afyon, Samsun, manisa illerimizdeki ulusal ve uluslararası birçok firmaya başarıyla sürdürmektedir.Çam, Köknar veya Kayından Ahşap palet üreticisi olarak, en kaliteli paletleri en uygun fiyatlarla tam zamanında tedarik ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir