İçeriğe geç

CP3 ve CP9 PALET ÖLÇÜLERİ NEDİR?

CP serisi olarak bilinen paletlerin Türkiye Kimya ve plastik sanayinde yoğun olarak kullanılmaktadır.İlgili Cp palet serisi bilindiği üzre ; CP1 palet, Cp2 palet, Cp3 palet, Cp4 palet, Cp5 palet, Cp6 palet, Cp7 palet, Cp8 palet, Cp9 palet olarak isimlendirilmiştir. Hepsinin farklı palet ölçüleri ve kullanım alanları vardır.Biz bu makalemizde Kimya ve plastik sektörünün yoğunlaştığı özelikle İstanbul, Gebze, Kocaeli, Bursa, Çorlu ve Çerkezköy Cp3 ve CP9 kullanımı yüksek seviyededir.

CP3 ve CP9 PALET ÖLÇÜLERİ NEDİR?

Avrupa Kimya ve plastik sanayicileri birliği sektörü Euro palet standartlarının dışında, kendi ihtiyaçlarını optimum şekilde karşılayacak, lojistik operasyonlarının en verimli hale getirebilecek, harmonize edecek, karşılıklı kullanım , değişim imkanını verecek ve Kimya ve plastik sanayi nin ihtiyaçlarını karşılayacak, 9 farklı tipte palet geliştirdi.

Bu paletler hem Euro paletlerin yerine geçebildiği gibi, sektöre özel palet çözümü olarak, Lojistik süreçlerde önemli verimlilik artışı sağlamıştır. Ayrıca Tedarik zincirinin sonunda hem gönderici , Hem alıcı için değer ifade ettiği için karşılıklı değiştirme , iade, faturalama gibi yöntemlerle mahsuplaştırabilmiştir.

CP serisi olarak bilinen bu paletlerin, Türkiye Kimya ve plastik sanayinde yoğun olarak kullanılmaktadır. İlgili Cp palet serisi bilindiği üzre ; CP1 palet, Cp2 palet, Cp3 palet, Cp4 palet, Cp5 palet, Cp6 palet, Cp7 palet, Cp8 palet, Cp9 palet olarak isimlendirilmiştir. Hepsinin farklı ölçüleri ve kullanım alanları vardır. Kimya ve plastik sektörünün yoğunlaştığı özelikle İstanbul, Gebze, Kocaeli, Bursa, Çorlu ve Çerkezköy de Cp3 ve CP9 kullanımı yüksek seviyededir. Öncelikle aşağıda bu paletlerimizin detaylı teknik çizimlerini ve yani Cp3, Cp9 palet ölçülerini bulabilirsiniz.

Etiketler:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir