İçeriğe geç

İKİNCİ EL AHŞAP PALET ( 2. El AHŞAP PALET ) İN FİYAT FARKI

İkinci el ahşap palet ( 2 .el Ahşap palet ) in kalitesi, kullanılabilirliği, çok büyük fiyat avantajı ve fiyat performans karşılaştırmalarında, sıfır ahşap paletlere göre çok önde olması, daha çok tercih edilmesinin sebepleridir. İkinci el ahşap palet ( 2 .el Ahşap palet ) in mukavemeti son yıllarda yapılan araştırmalar, sıfır paletlerle başabaş hatta bazı araştırmalarda ikinci el ahşap palet ( 2 .el Ahşap palet ) daha da dayanıklı çıkmıştır. Bunun sebebi de yapılan tespitlerde daha kuru tahtaların çakılan çivilerle mukavemetinin artığı tespit edilmiştir.

ikinciel%20mak3

2015 Türkiyesin de, artık firmalar artan işçilik maliyetleriyle beraber, artık tüm lojistik süreçlerde, yükleme, aktarma ve transfer birimi olarak, hem satış yapan taraf ve hem de satın alan taraf, ürünleri paletli olarak satma ve satınalmak istemektedirler. Bunun anlamı yoğun palet kullanımının getirdiği maliyet. Tabii paletli sevkiyatın avantajları daha fazla, bu faydaları farklı bir makalede daha detaylı olarak ele alabiliriz. Paletli sevkiyatlarda, dışarıya çıkan paletleri geri getirmek amaçlı iade nakliyesi, paletin gittiği yerde hasarlanmadan saklanmasının zorluğu, diğer firmaların alması, çalınma, kaybolma gibi risklerden dolayı, paletli sevkiyatlarda, daha uygun fiyatı olan İkinci el palet ( 2 .el Ahşap palet ) tercih edilmesi çok daha uygun tercihdir.

ikinciel%20mak7İkinci el palet ( 2 .el Ahşap palet ) fiyatları, sıfır ahşap palet fiyatlarından yarıdan fazla daha az fiyatlıdır. İkinci el palet fiyatlarının uygun olmasının en önemli sebebi, geri dönüşüm süreçleriyle elde edilmesindendir. Ayrıca İkinci el palet ( 2 .el Ahşap palet ) imalat süreçlerinin, sıfır ahşap palet imalat süreçlerine göre daha kolay olması da, İkinci el palet ( 2 .el Ahşap palet ) fiyatlarını düşürür.Bu durum İkinci el palet ( 2 .el Ahşap palet ) ler, işletmeler için palet satınalmaların da çok büyük bir fiyat fırsatı sunar.

Buna ek olarak gerek palet ağırlığı, gerek palet ölçüleri ( Euro Ahşap palet ölçüleri, cp1 ahşap palet ölçüleri, cp3, cp9, prs7 ahşap palet ölçüleri vb..) olarak da sıfır ahşap palet ölçülerinden farkı yoktur. Dayanıklılığı ve kaliteside aynı seviyededir.

Paletlenmiş ürün sevkiyatlarında Amerika, Avrupa ve Türkiye de ve , palet iadelerinin zorluğu ve maliyet fayda karşılaştırmalarından çıkan, palet iadesinin maliyeti yüzünden, İkinci el palet ( 2 .el Ahşap palet ) kullanılmaktadır ve bu paletlere “one way pallet” ( tek yönlü palet-iadesiz palet ) olarak adlandırılmaktadır.

ikinci%20el%20palet%20kar8İkinci el palet ( 2 .el Ahşap palet ) kullanarak kereste kullanımı dolayısıyla ağaç kesimi azaltılabilir. Ayrıca artık malzemeler kullanıldığı için en sağlıklı çevresel geri dönüşüm sağlanmış olmaktadır.İkinci el palet ( 2 .el Ahşap palet ) palet kullanarak, normalde fosil yakıta dönüşebilecek, kırık, hasarlı paletleri, sıfır palet gibi kullanmış oluruz. Bu sebeple yakılmayan palet artıklarından karbon salınımını da olmaz ve iklim değişimine sebep olan bir sürecide engellemiş oluruz.

Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir