İçeriğe geç

Kereste Fiyatları

Kereste nedir? sorusunun cevabıyla başlayalım. Kereste ; çeşitli tomruk, ağaç çeşitleri nin  farklı kereste ölçüleri nde ve tiplerde biçilmiş ve işlenmiş böylece farklı özellikler kazanmış ticari satış adıdır. Kereste kullanımı, bazı sektörlerde azalmasına rağmen, farklı ve yeni sektörlerde artış göstermiş dolayısıyla hergeçen yıl kereste kullanımı artmıştır. Kereste m3 fiyatları üzerinden satılır.Keresteler, farklı kereste çeşitleri ve ürünleri üzerinden satışı yapılır. Kereste; ahşap ürünlerin, tahta ürünlerin, üretilmesi için kullanılır.

Kereste ler Ağaç çeşitlerine veya ağaç tiplerine göre çam kereste, kayın kereste, çam kereste, kavak kereste, ladin kereste, ceviz kereste, kestane kerestesi, meşe kerestesi, çınar kerestesi en çok rastlanılan ve kullanılan kereste çeşitleridir.  İnsanların aklına gelen sorular “1 metreküp kereste kaç para”,  kereste m3 fiyatları ne kadar, kereste metreküp fiyatları ne kadar?  yani ahşap kereste fiyatlarıdır.

Ağustos 2017 itibariyle Kereste fiyatları aşağıdadır.

2017 AĞUSTOS AHŞAP KERESTE FİYATLARI    
ÜRÜN ADIAğaç cinsiÖlçüsüBirimFiyat ( KDV hariç )
İnşaatlık Kereste fiyatlarıÇam5x10x Boy1 m3 =750 ₺
İnşaatlık Kereste fiyatlarıÇam10x10xBoy1 m3 =750 ₺
Özel ölçülü KeresteÇam1 m3 =900 ₺
Özel ölçülü Kereste KalasÇam1 m3 =1.100 ₺

Kereste çeşitleri kullanım alanlarına göre farklılık arzetmesine rağmen inşaatlık kereste ( 5×10 inşaatlıkkereste, 10×10 kereste vb..), ahşap lambiri,  ahşap parket, ahşap kaplama, ahşap plaka, ahşap palet,  silinmiş kereste, çatı kerestesi, fırınlanmış kereste, ikinci el kereste başlıkları altında alım satımı yapılmaktadır.

insaatlik kereste 5x10 10x10

İnşaat sektörünün son yıllarda hızlı büyümesiyle yoğun bir şekilde inşaatlık kereste kullanımı artmıştır. Buna paralel inşaatlık kereste fiyatlarındada artışlar görülmektedir. İnşaatlık kereste, sektörün her zaman ihtiyaç duyduğu temel bir ihtiyacıdır.

Diğer taraftan kereste iç döşemede, ahşap ev, kütük ev yapımındada kullanımı artmıştır. ahşap kaplama, ahşap parke, ahşap tahta, ahşap lambiri, ahşap tavan lambiri, silinmiş kereste, ahşap yer döşemesi, ahşap deck, ahşap lata, emprenyeli kereste, çatı kereste, fırınlanmış kereste  talepleride oldukça artmıştır.

Buna bağlı olarak ahşap kaplama fiyatları, ahşap parke fiyatları, ahşap tahta fiyatları, ahşap ev fiyatları, kütük ev fiyatları, ahşap lambiri fiyatları , ahşap tavan lambiri fiyatları, silinmiş kereste fiyatları, ahşap yer döşemesi fiyatları, ahşap deck fiyatları, ahşap lata fiyatları, emprenyeli kereste fiyatları, çatı kereste fiyatları, fırınlanmış kereste  fiyatları sürekli artmaktadır.En çok çam kereste , kayın kereste, ladin kereste, Ceviz kereste, meşe kerestei kestane kerestesi, gürgen kerestesi talep görmektedir.

Kereste nin kullanıldığı diğer bir önemli alanda ahşap palet üretimidir. Ahşap Euro palet, ahşap palet, ahşap ikinci el palet, ahşap cp palet, ahşap kasa, ahşap sandık üretimidir.

kereste fiyatlari

İstanbul kereste için önemli bir pazardır ve istanbul Anadolu yakası hemde istanbul Avrupa yakası.İzmir de kereste için önemli bir pazardır aynı şekilde  Ankara, Bursa, sakarya, İnegöl, Balıkesir,  Gaziantep,  Tekirdağ, Çerkezköy, çorlu, istanbul, düzce, ucuz kereste fiyatlarıyla , farklı kereste çeşitlerini, kereste fabrikamızdan tedariği yapmaktayız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir