İçeriğe geç

TURPAL PALET NEDİR?

TURPAL PALET NEDİR?

TURPAL palet, Standart palet derneği tarafından Türkiyede geliştirilen, palet operasyonlarını başta iade süreci olmak üzre verimliliği hedefleyen, bunun yanında üretilen ürünler için, koli / palet,  depolama, nakliye süreçlerini optimize eden, en etkin maliyetli palet standartlarıdır. Ana hedef Türkiye piyasasında ortak palet standartını getirerek (açık palet havuzu) palet iadesini mümkün kılmak ve tüm paydaşların (Üretici-Lojistikçi- perakendeci) ortaya çıkacak maliyet ve operasyon avantajlarını yakalamasıdır. Avrupa kaynaklı birçok palet standartına alternatif olarak geliştirilerek önemli döviz kaybını önlemiştir.

Turpal palet 80 120 7

TURPAL PALET ÇEŞİTLERİ NEDİR?

TURPAL palet standartlarının arkasında birçok palet üreticisi, kullanıcısı ve standart palet derneği bulunmaktadır. Şimdilik 80×120 ve 80×60 TURPAL palet standartıyla oluşturularak başlanmıştır ve çok büyük ilgi görmüştür. Kısa zamanda Türkiye de çok önemli faydalar sağlamıştır. Grubumuz 4 fabrikamızla Türkiye’nin en büyük ve kaliteli TURPAL palet üreticisidir. Turpal palet taleplerinizi için her zaman bizi ( 0 532 3938426 ) arayabilirsiniz ve mail ( info@ozonpalet.com ) atabilirsiniz.

TURPAL palet başlangıçta Türkiyede olmak üzre EPAL, CP ve UIC paletin yerine kullanılabilecek, standart, daha uygun maliyetli, daha etkin dizayn edilmiş palet standartlarıdır. Bilindiği gibi Euro palet standartları Avrupa demiryolları birliği ( UIC ) tarafından belirlenen UIC Euro palet 80×120 dünya da en çok kullanılan palet standarlarından biri olmuştur. EPAL ( Almanyada kurulu kar amaçlı palet kuruluşu ) UIC standartlarını kullanarak kendi EPAL Euro palet standartlarını çoğunlukla Avrupada olmak üzre kabul ettirmiştir. Bu arada ISO da yani Uluslarası Standartlar derneği de kendi palet standartlarını ortaya koymuştur.

Turpal palet 80 120EPAL oluşturmaya çalıştığı ortak palet standartıyla çok önemli ticari kazançlar sağlamıştır. Tüm dünya yaymaya çalıştığı bu standartı kullanarak, üreticilerde ve Palet geri dönüşümcülerinden EPAL damgası kullanmaları karşılığı, toplamda çok büyük rakamlara ulaşan gelirler elde etmektedir.

TURPAL PALET FAYDALARI NEDİR?

TURPAL paletin Türkiye Piyasa ya sunulmasıyla, Ahşap paletlerin tek standarta kavuşması hedeflenmektedir. Bunun sonucunda standartlaşacak 7-8 çeşit paletle üretiminin, operasyonunun ve iadesinin verimliliğini artırılarak, çpk önemli maliyet avantajları kazanılması hedeflenmiştir. En önemli faydalar aşağıda belirtilmiştir.

  •  TURPAL palet tedarik zincirinin  getirdiği kalite, Standartlar  sebebiyle uzun süre  güvenli kullanım sağlayarak İş güvenliği Riskini ( ISG ) , tedarik zincirinde minimize eder.
  •  Mal Kabul,  Elleçleme, Depolama ve Sevkiyat süreçleri daha dayanıklı palet olan TURPAL  paletle yapıldığı için palet hasarı , palet kırılması, buna bağlı ürün hasarı  ve diğer verimsizlikleri, finansal zararları minimize edilir.
  • Aynı TURPAL paletin birçok firma tarafından kullanımı sebebiyle, ortak distribütörlerden, Ulusal Zincir Marketlerden, Yerel Marketlerde iade palet bulunurluğu ve iade  palet araç doluluğunu artıracağı için, firmalar paletlerini kaybetmeden geriye en uygun Nakliye maliyetleriyle alabilmektedir.Büyük ve küçük ölçekli firmalar aynı oranlarda TURPAL paletlerini iade alabilmektedir.
  • Palet maliyeti ,  iadesi ve buna bağlı maliyetler azalmaktadır.
  • TURPAL paletin, yönetimi ve iadesi daha etkin yapılabildiği ,  daha rahat tamir edildiği  ,  bir paletin birçok defa  tedarik Zincirinde döndürülerek kuulabildiği için, piyasadaki toplam kullanılacak ağaç hacmi azalacaktır.Bunun sonucuda ahşap palet kullanımının zaten plastik palete göre daha az olan karbon ayak izi miktarı daha da azalmış olarak Çevreye katkısı olmaktadır.

Turpal palet 80 120 6TURPAL paletin tercih edilmesi, tüm Türkiye işletmelerinin faydasını  ve Ekonomiye getirdiği verimliliği kısa zamanda kendini göstermiştir.

TURPAL PALET ÖLÇÜLERİ NEDİR ?

Turpal palet çeşitleri başlangıçta 2 adet olarak belirlenmiştir.

1-80×120 TURPAL PALET

TURPAL 80x120 PALET ÖLÇÜLERİ
ÖLÇÜLERİ İNDİR

2-60×80 TURPAL PALET

TURPAL 60x80 PALET ÖLÇÜLERİ
ÖLÇÜLERİ İNDİR

Turpal palet taleplerinizi için her zaman bizi ( 0 532 3938426 ) arayabilirsiniz ve mail ( info@ozonpalet.com ) atabilirsiniz.

TURPAL PALET FİYATLARI NEDİR?

Turpal palet,  aynı işi hedefleyen paletlerden çok daha uygun palet fiyatına sahiptir.Çıktığımdam bu yana TURPAL palet fiyatları aşağıdaki gibi oluşmuştur.

TURPAL PALET FİYATLARITURPAL 80x120TURPAL 80x60
2021 OCAK TURPAL PALET FİYATLARI56 TL-62 TL24 TL- 29 TL
2020 OCAK TURPAL PALET FİYATLARI48TL- 55TL20 TL-25TL
2019 OCAK TURPAL PALET FİYATLARI43TL- 51TL18 TL-23 TL
2018 OCAK TURPAL PALET FİYATLARI38TL- 42TL16TL-21 TL

Turpal palet fiyatları,  hammadde, enerji, lojistik, işçilik ve diğer enflasyon rakamlarından etkilenmektedir.Güncel fiyat tablosunu 6 ayda bir tablomuzda bulabilirsiniz..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir